Мой любимый город Яготин
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [11]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 72
Главная » Статьи » Мои статьи

Історична довідка м. Яготина станом на 1 січня 2008 року
І згадка про Яготин датується 1552 роком.
Згідно зі змінами в адмінполітичному устрої України після визвольної війни 1648-1654 років Яготин став сотенним містечком Переяславського полку і називався так аж до скасування гетьманства - 1764 р. В 1616 році, зустрічається в історичних документах вперше назва - Яготин. В універсалі за 1637 р. згадується Яготинський повіт, а це свідчить про те, що Яготин тоді уже набув значення адмінцентру.
Єлизавета Петрівна подарувала Яготин з навколишніми селами графу К.Г.Розумовському - гетьману України. За часів Кирила Розумовського в Яготині 1765 року було споруджено греблю, яка утворила на річці Супій гарне Велике озеро, а в 1800 р. в Яготині був зведений Свято-Троїцький собор, відбудова якого зараз здійснюється.

У IXX столітті Яготин був центром культурного життя. У нашому місті жив в творив Т.Г. Шевченко, О.В. Капніст, В.Л. Лукашевич, Є Гребінка, В. Шнтернберг, М.В. Гоголь, М.А. Макаревич.
Щодо новітньої історії, у листопаді 2007 року моє найкраще місто Яготин відзначило ювілейну дату - 50-річчя об'єднання двох селищ міського типу - Яготина та Лісняків - у місто, узаконене рішенням Київоблради №802 від 04.11.1957 р.
Територією Яготинського району протікають 9 річок, які утворюють 90 ставків.
У районі проживає 35712 чоловік. У нашому краї діють 22 школи - 3 міських і 19 сільських, будинок дитячої та юнацької творчості. До речі в неї ходив і Я. Дитячо-юнацька спортивна школа, 6 дитячих навчальних закладів, центр професійно-технічної освіти, комунальний вищий навчальний заклад "Чорнобильське медичне училище", Яготинський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом ім. К. Білокур.

Наше здоров'я підтримують 6 лікарень.
У районі діє 21 релігійна громада.
Для поціновувачів історії завжди відкриті двері 8 краєзнавчих музеїв. Дозвілля забезпечують 12 клубів та будинків культури.
Успішно працюють наринку 4 будівельні організації, 21 торговельна та 4 іноземні компанії, дистриб'юторська компанія.
Банківська система представлена 6-ма банківськими установами.
Промисловий потенціал складається із 12 підприємств в основному харчової галузі, до минулорічних показників приріст скалає 26,8%. Обсяги реалізованої продукції с/господарства становлять 70 млн. грн.
Малий бізнес представлений більш як 1600-ма суб'єктами підприємницької діяльності та 51-им фермерським господарством.
Народні традиції такі: художні: живопис, ручне ткацтво, вишивка, голебен; традиції хорових колективів.
Головна цінність міста Яготин і Яготинського району загалом - це його люди: поважні ветерани війни і праці, високої кваліфікації працівники різних галузей народного господарства.

http://yagotin.1bbs.info/viewtopic.php?f=48&t=1231
Категория: Мои статьи | Добавил: yagotin1bbs (26.03.2008)
Просмотров: 1224 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
Copyright MyCorp © 2019Конструктор сайтов - uCoz