Мой любимый город Яготин
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [11]
Наш опрос
Шуточный опрос. Как бы вы переименовали наш город Яготин
Всего ответов: 42
Главная » Статьи » Мои статьи

Світ Катерини Білокур
Світ Катерини Білокур

Ім'я народної художниці України Катерини Василівни Білокур (1900-1961 рр.) широко відоме в Україні. Незвичайна селянка-художниця все життя прожила, як сама говорила, в Богом забутому селі Богданівка, що на Київщині.
К. Білокур народилася 7 грудня 1900 року в день Святої Великомучениці Катерини. І, як свята посестра, вона невимовно страждала все життя, однак в часи осяяння підносилася душею так високо, туди, де владарюють лише обранцям доступності Гармонія і Краса.
Самотужки навчившись читати, писати і малювати, бо гласу вчителя не чула, малювала квіти так, як ніхто до і після неї серед майстрів вітчизняного та західноєвропейського мистецтва.
За особливу філігранність та довершеність мазка, гармонійність та музикальність полотна Катерини Білокур порівнювали з мистецтвом голландців, а всесвітньовідомий художник Пабло Пікассо назвав її геніальною, сказавши при цьому: "Аби у Франції була така художниця, ми б змусили заговорити про неї на весь світ!".
Її унікальним талантом захоплювалися О. Петрусенко, П. Тичина, М. Рильський, М. Бажан, О. Гончар, Т. Яблонська, М. Глущенко, М. Дерегус та багато інших видатних художників, письменників, мистецтвознавців.
Картини К.Білокур стали перлиною експозиції Державного музею українського народного декоративного мистецтва (м. Київ) та Картинної галереї Яготинського державного історичного музею (м. Яготин Київської області).
Прекрасні композиції з квітів, публікації листів богданівської одержимиці розкривають багатющий духовний світ її, окремі замальовки природи, описи сільських свят, звичаїв, переживань художниці звучать як поезія найвищої проби.
Визнання її таланту прийшло наприкінці нелегкого її життя, стало чинником винагороди за довгі роки наполегливої праці, спалахнуло магією барв на полотні.
Прийшов час, коли шлях від Києва до Богданівки скоротився до близької відстані через любов і визнання.
Про той шлях понад півстоліття тому Катерина Білокур захоплено писала:
"Яка ж чудова дорога від Богданівки до Києва! Який простір! Яка краса!
Минають широкі поля, села і луки, і бистрії води, зелені гаї та діброви..."
І сьогодні в нашій схвильованій пам'яті історія життя і творчості Катерини Білокур - це найчистіша пісня серед тих пісень, які витворив наш народ упродовж багатьох століть свого волевиявлення. У нашій вдячній пам'яті навіки людська любов про величну і земну художницю Катерину Білокур з України.

(c) Авторська стаття Кольги В. І.
Категория: Мои статьи | Добавил: yagotin1bbs (22.02.2008)
Просмотров: 1888 | Комментарии: 12 | Рейтинг: 4.0/2 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
Copyright MyCorp © 2019Конструктор сайтов - uCoz