Мой любимый город Яготин
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [11]
Наш опрос
Как поступить с Супоем?
Всего ответов: 27
Главная » Статьи » Мои статьи

До щему в серці моя Україна
Стаття про народного художника України В.І. Забашти

Його висвітлена колірна палітра сяючих барв чарує повнотою і веселковістю південного українського неба. Численні відвідувачі виставок творів В.І. Забашти милуються прекрасними краєвидами 80-90 років, виконаних в Седневі, Криму, Дешках. Творчі риси художника-патріота рідної України, художника-митця формувалися поступово, з далеких дитячих літ.
Ось як згадує сам художник про своє дитинство: "Батьківщина хата очима-вікнами дивилася в річечку Сухий Ізюмець, а стріхою підпирала крейдяну гору,якою пролягав чумацький шлях... У цій хаті 18 липня 1918 року на хуторі Бабенковому Ізюмського повіту Харківської губернії я й народився. Сім'я була велика - одинадцятеро дітей. Я був найменший".
Батько Василя Забашти з чумацького роду, про який згадує ще Григорій Данилевський у роботі "Побут і звичаї українських чумаків" (1857 р.); мати - хліборобського роду.
З найперших дитячих вражень майбутнього художника пам'ять затримала: "Велекдень... Паски великі - мати обережно витягають із печі... Молитва... Розговіння... Щедре святкування обдарування".
Майстер історико-жанрової картини, портрета та пейзажу, Василь Забашта розпочав свою творчість щойно після Другої світової війни, - безпосереднім учасником якої він був. Художник постійно в творчих пошуках, ретельно працює над реалістичним образотворенням сюжетів різножанрової тематики часів воєнного лихоліття.
В 1950 році В.І. Забашта закінчив Київський державний художній інститут, а в 1955 році - аспірантуру Академії художеств СРСР. Професор, Заслужений діяч мистецтв України (1979 р.), Василь Забашта удостоєний почесного звання народного художника України за плідну працю, творче обдарування, реалістичність у відтворенні історичної правди України. Окрім цих почесних звань Василь Забашта довгий час працює як керівник майстерні пейзажного живопису Академії образотворчого мистецтва та архітектури.
Твори художника знаходяться в музеях України, США, Канади, Італії, у приватних колекціях.
В його картинах - велич і трагедія народу. Побачені образи людей, подій стали прообразами героїв його портретів - картин, сюжетних творів художника.
"Портрет Тараса Шевченка" (1998 р.), "Дорога в Дешки" (1992 р.), "Мудрий сонях" (1988 р.), "Портрет Галшки Гулевичівни" (1997 р.), "Спогади" (1971 р.), "Стежка до хати" (1989 р.) - всі ці твори митця об'єднує необхідність сприйняття автором глибинної сутності явищ, людини, подій.
Багатство буття і життєстверджуючі мотиви в творчості - об'єднуючі критерії бачення В.І. Забаштою світу у його складності і великих протиріччях, у постійному прагненні до роздумів про долю народу.

(c)Стаття автору В. Кольга.
Категория: Мои статьи | Добавил: yagotin1bbs (22.02.2008)
Просмотров: 2863 | Комментарии: 5 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 3
3 Saravks  
http://auto-saratov.com - все для авто саратов
,автодоктор саратов
[URL="http://auto-saratov.com" - [IMG - http://auto-saratov.com/avto.png[/IMG - [/URL -

2 wiperdownloades  
Вот решил выложить для всех!А то надоели купи или отправь смс!В общем пользуйтесь бесплатно!
Вот прямая ссылка на скачку http://tinyurl.com/downloaders/

1 hickey  
8P

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
Copyright MyCorp © 2019Конструктор сайтов - uCoz